fbpx

VBA Kurs – dlaczego warto się na niego udać?

VBA kurs jest bardzo ciekawą i warto rozważenia propozycją dla osób, które znają oprogramowanie Microsoft Excel w stopniu zaawansowanym. Szkolenie pozwoli na zdobycie dodatkowej wiedzy, która może okazać się niezbędna i pomocna podczas wykonywania niektórych zadań. Co kryje za sobą skrót VBA oraz dlaczego może być przydatna jego znajomość?

VBA Kurs

Najpopularniejszym na świecie pakietem biurowym jest Microsoft Office. Nie ma on zbyt dużej konkurencji i jest wykorzystywany w większości firm. Co więcej, używa się go też w szkolnictwie i od najmłodszych lat uczymy się z niego korzystać. Niestety, przekazywana wiedza okazuje się niewystarczająca i mimo tego, że np. Microsoft Excel omawiany jest już od podstawówki, to kolejne lata jego nauki nie wnoszą za wiele informacji. Jest to o tyle przykre, że używa się go w praktycznie każdej branży. Co więcej, na rynku można spotkać oferty pracy, w których jedynym wymaganiem jest znajomość tego oprogramowania.

Co oznacza skrót VBA?

VBA jest skrótem od Visual Basic for Applications, który z kolei jest językiem programowania, głównie wykorzystywanym w oprogramowaniu biurowym Microsoft Office. Warto też wspomnieć, że z takich popularniejszym programów to jest on również wykorzystywany w AutoCAD. Co więcej, Visual Basic for Applications jest uproszczoną wersją języka Visual Basic. Największą zaletą tego języka jest fakt, że jest stosunkowo prosty do nauczenia. Tak naprawdę, aby można było go opanować, wymagane jest spełnienie dwóch warunków:

Co więcej, VBA został stworzony w celu automatyzacji pracy biurowej przy wykorzystaniu makropoleceń. Należy nadmienić, że za jego pomocą nie można stworzyć samodzielnie działających aplikacji w środowisku desktopowym. Jest to język wymagający odpowiedniego środowiska, które znajduje się w oprogramowaniu np. Microsoft Office.

Dlaczego warto znać VBA?

Niektórzy mogą powiedzieć, że znajomość Visual Basic for Applications jest nie potrzebna, ponieważ zamiast niego można nauczyć się dużo bardziej zaawansowanego języka Visual Basic. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ VBA jest skierowany do trochę innych odbiorców oraz różni się jego funkcjonalność. Znając go, można tworzyć makra, które w znaczącym stopniu automatyzują pracę. Jeśli do tej pory musiałeś tworzyć ręcznie różnego rodzaju rozliczenia, formatować tekst to dzięki Visual Basic for Applications znacząco będziesz mógł usprawnić wykonywanie tych działań.

VBA, a pracodawcy

Na portalach z ogłoszeniami o pracę można znaleźć naprawdę dużą ilość ofert, w których jedynym wymaganiem jest znajomość Excela na zaawansowanym poziomie. Co więcej, ten czynnik może przeważyć podczas wyboru odpowiedniego kandydata. Znając język VBA, nie tylko zwiększysz swoje kompetencje, ale również uzyskasz możliwość znalezienia lepszej pracy.

VBA Kurs Excel

VBA Kurs

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem VBA, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nasza firma specjalizuje się w tego typu kursach i właśnie ruszyły zapisy na szkolenie. Jeżeli chcesz wziąć w nim udział, to musisz znać obsługę programu MS Excel na zaawansowanym poziomie, ponieważ bez tego nie będziesz mógł w pełni zrozumieć warsztatów.

Jeżeli szkolenie z MS Excel może przydać się w Twoim Zespole, zapraszamy do kontaktu!

Zespół VBA-Excel.pl

Naucz się Excela od praktyków!

 

Komentarze

Call Now Button