Szkolenie Excel – dla kogo może być przydatne?

Dla kogo szkolenie z MS Excel może być przydatne?

Szkolenie z programu MS Excel jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących w tym programie, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania. Przyczyna jest prosta – dobra znajomość Excela gwarantuje, że nasza codzienna praca będzie przebiegała sprawniej i przede wszystkim pozwoli nam uniknąć wielu błędów. Poniżej przedstawiamy przykładowe stanowiska, dla których szkolenie Excel pozwoli zaoszczędzić wiele czasu w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Szkolenie MS Excel dla pracowników wykonujących obliczenia

Pierwszą kategorią zawodów, dla których szkolenie MS Excel może być bardzo przydatne, są stanowiska, na których do codziennych obowiązków należy wykonywanie różnych obliczeń. Do takiej kategorii z pewnością można zaliczyć np. biura księgowe, kancelarie podatkowe, analityków kredytowych i leasingowych lub sprzedawców. Na szkoleniu MS Excel można nauczyć się rozwiązań, które pozwolą uniknąć błędów rachunkowych, wesprą w procesie przygotowania rozmaitych zestawień finansowych a także pozwolą stworzyć nieomylne szablony służące do przygotowywania ofert sprzedażowych. Dodatkowo, oprócz codziennej pracy, często należy raportować wyniki swoich działań w zestawieniu miesięcznym lub kwartalnym. Program MS Excel umożliwia sprawne i bezbłędne przygotowanie zestawień według przeróżnych kryteriów, niezależnie od tego, czy potrzebujemy podsumować dane ilościowe, czy jakościowe.

Szkolenie Excel - dla kogo?

Szkolenie MS Excel dla zawodów związanych z analizą innych danych

MS Excel jest programem przydatnym nie tylko w zakresie obliczeniowym. Na wielu stanowiskach Excela używa się do gromadzenia dużych ilości danych osobowych, adresowych bądź opisowych. W tym przypadku szkolenie z Excela może również obniżyć poziom trudności codziennej pracy.

Jedną z największych gałęzi zawodowych, w których znajomość Excela potrafi w znacznym stopniu usprawnić pracę, są kancelarie prawne. Przykładem zastosowania Excela w dziedzinie prawa może być kancelaria notarialna, gdzie częstym przypadkiem jest zestawienie dużej ilości danych osobowych w przypadku obsługi klientów dewelopera. Dzięki szkoleniu MS Excel możliwe jest poznanie narzędzi ułatwiających pracę z obszernym zestawem danych osobowych, a nawet automatyczne przygotowanie dokumentów dla klientów.

Innym przykładem zawodu, w którym obliczenia nie są podstawowym zadaniem, są pracownicy działu HR oraz pracownicy sekretariatu i asystenci biurowi, którzy często są odpowiedzialni za tworzenie podsumowań z danych osobowych i opisów. Po odbytym szkoleniu Excel, gdzie uczestnicy mają szansę nauczyć się najbardziej przydatnych narzędzi pod okiem trenera, wykonanie tego typu zadań nie będzie sprawiało żadnych trudności.

Szkolenie z programu MS Excel z pewnością będzie bardzo przydatne również dla pracowników branży windykacyjnej, a także dla pośredników nieruchomości. W obu przypadkach program MS Excel przyda się zarówno od strony obliczeniowej, jak i w zakresie pracy z danymi osobowymi i opisowymi.

 

Wydatek na szkolenie z programu MS Excel dla pracowników może dać im doskonałą szansę na rozwój zawodowy, a przede wszystkim podnieść komfort ich codziennej pracy oraz – w perspektywie długoterminowej – przyniesie firmie spore oszczędności.

 

Jeżeli szkolenie z MS Excel może przydać się w Twoim Zespole, zapraszamy do kontaktu!

Zespół VBA-Excel.pl

Naucz się Excela od praktyków!

 

Komentarze

Call Now Button