fbpx

Kurs Excel – co możesz zyskać?

Excel Kurs – wiele osób zaczyna zastanawiać się nad podszkoleniem swoich umiejętności posługiwania się Excelem. Wiąże się to z faktem, że do niedawna to oprogramowanie było w pewnym stopniu niedoceniane. Obecnie, wiele firm poszukuje pracowników, którzy znają je na wyższym poziomie niż podstawowy. Warto, więc wziąć w nim udział, ponieważ zdobyta wiedza może przyczynić się do znalezienia lepszej pracy lub otrzymania wyższej pensji.

Excel kurs

Kurs z programu MS Excel jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pracują w tym programie. Co więcej, powinny się nim również zainteresować osoby studiujące kierunki takie jak: finanse i rachunkowość czy ekonomia. Pracodawcy z tego sektora zwracają szczególną uwagę na umiejętność posługiwania się tym narzędziem. Należy jednak rozgraniczyć wiedzę szkolną, a tą, która jest wymagana w pracy. W związku z tym, że z oprogramowania biurowego Microsoft Office korzysta większość firm, to uczymy się go również od najmłodszych lat w szkole. Niestety, przekazywana wiedza przez nauczycieli nie jest na wysokim poziomie i polegając tylko na niej, można powiedzieć, że ktoś zna podstawy obsługi tego pakietu biurowego.

Konkurencja dla Excela nie jest straszna

Z roku na rok pojawia się na rynku coraz większa ilość programów do przetwarzania danych. Jednakże w dalszym ciągu liderem w tej dziedzinie pozostaje Microsoft Excel. Jest to spowodowane faktem, że tak naprawdę pod względem zaawansowanych funkcji przy jednocześnie prostym i schludnym interfejsie nie ma on konkurencji. Wiele osób kojarzy ten program z podstawowymi działaniami na liczbach: dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, dzieleniem oraz na przedstawieniu danych przy pomocy wykresów. Dzieje się tak, ponieważ większość osób nie ma wiedzy dotyczącej pełnych możliwości tego oprogramowania. Właśnie dlatego ich znajomość jest tak bardzo pożądana na rynku pracy.

Możliwości Excela, których prawdopodobnie nie znasz

Jedną z funkcji, o których nie wie większość użytkowników, jest możliwość tworzenia własnych funkcji. Co prawda, w programie znajduje się ich naprawdę wiele, więc można by przypuszczać, że nie są potrzebne dodatkowe, spersonalizowane. Okazuje się jednak, że są one bardzo potrzebne, dzięki nim praca może być szybsza i wygodniejsza. Umożliwiają one sprawniejsze posługiwanie się programem oraz automatyzują pracę.

Jak jesteśmy już przy funkcjach, warto wspomnieć też o tych, które są zaszyte w oprogramowaniu MS Excel. Z każdą wersją tego programu przybywa ich coraz więcej i tak naprawdę ciężko byłoby zapamiętać je wszystkie. Co więcej, niektóre z nich są bardzo skomplikowane pod względem składni i wtedy warto uprościć je, tworząc samemu daną funkcję. Niemniej jednak wśród tych, które warto znać, można wymienić łączenie i przyporządkowywanie danych. Wiele osób spotkało się z sytuacją, w której podstawowa formuła funkcji nie zdała egzaminu, ponieważ miała ona swoje ograniczenia. Rozwiązaniem tego problemu, jak i odpowiedzią na pytanie, jak tworzyć łączenie i porządkowanie danych jest tworzenie zaawansowanych, łączonych formuł. Łącząc różne formuły z kilkoma funkcjami, można rozwiązać wiele problemów, które niegdyś były nie do przeskoczenia. .

Excel kurs - dlaczego warto?

Excel kurs – warto się na niego udać

Zawsze warto iść na szkolenie, ponieważ przyczyniają się one do rozwoju osobistego oraz pogłębiają wiedzę. Jeszcze bardziej wartościowymi szkoleniami są takie, na których możesz posiąść umiejętności, które ułatwią pracę od razu, po zakończeniu kursu. Co więcej, zaawansowana wiedza z zakresu obsługi programu MS Excel może przyczynić się również do znalezienia lepszej pracy lub otrzymania awansu. Myślę, że w takim przypadku naprawdę warto podwyższyć swoje kompetencje, zapisując się na kurs.

Jeżeli szkolenie z MS Excel może przydać się w Twoim Zespole, zapraszamy do kontaktu!

Zespół VBA-Excel.pl

Naucz się Excela od praktyków!

 

Komentarze

Call Now Button